Anti SEO Saldırıları Nasıl Engellenebilir?

Merhabalar,

Hacklink veya türevi saldırılar BlackSEO dediğimiz tekniklerle oluşturulmuş saldırı çeşitleridir.Bir siteden hacklink almak demek o sitenin sahibinden habersiz olarak kendi web sitenizin linkini eklemek ve o siteden backlink almak demektir. Bu yöntem doğal ve yasal olmadığı için kullanımını tavsiye etmemekteyiz. Ek olarak bir siteye hacklink saldırısı yapabilmeniz için yazılım bilginizin de oldukça güçlü olması gerekiyor.

Web sitenizi yazılımsal saldırılara karşı korumak için güçlü bir alt yapınızın olması gerekiyor. Örneğin SQL injection için iletişim formu gibi alanlardaki verileri filtrelemeniz gerekiyor. Eğer wordpress kullanıyorsanız bir kaç güvenlik eklentisi ile web sitenizin kodlarında olan en ufak değişiklikte dahi size gelen mail ile haberdar olabilirsiniz. Güvenli bir web sitesi hacklinkden kurtulmanın en iyi yoludur.

Diğer BlackSEO saldırılarından korunmak için ise web sitenize gelen backlinkleri sürekli olarak takip etmeniz, anchor textlerinizde olan kötü niyetli ve spam siteleri Disawow aracı ile engellemeniz gerekmektedir.